בעיות בריאות בקרב נשים

 

גוף האישה, הכולל בתוכו פונקציית רבייה ותפקוד הורמונלי אקטיבי, רגיש במיוחד ופגיע במקרה של שינויים בקצב בתוך המערכת הקרניו-סקרלית, בבלוטת ההפרשה הפנימית, כגון בלוטת יותרת המוח, בלוטת יותרת הכליה, השחלות ובתוך האיברים הפנימיים של האישה (כג' רחם, חצוצרות). ע"י נטרול הפרעות הקצב, הסרת ההתכווצויות השריריות-פאסציאליות, הבאת המאזן ההורמונלי לנורמה ומיקום נכון של האיברים הפנימיים, עוזר הרופא האוסטיאופת לאישה להשתלט על בעיות וכאבים, להתפטר מהפרעות פונקציונליות, ולהעלות את הרמה התפקודית.
 

בשנת 2008 מלאו 90 שנה לפתיחתו של בית הספר האירופאי הראשון לאוסטיאופתים, אשר נוסד על-ידי אחד ממפתחיה של האוסטיאופתיה, ד"ר JOHN MARTIN LITTLEJOHN, תלמידו של .ANDREW STILL מאז זכתה האוסטיאופתיה להכרה בינלאומית, בתי ספר דומים נוסדו בכעשרים מדינות מתקדמות ביותר,בין היתר באנגליה, צרפת וגרמניה. בשנות ה-90 הופיעה האוסטיאופתיה כדיסציפלינה רפואית אף ברוסיה ובישראל.
 

FRANCIS PAYLARD, אוסטיאופת מפורסם, טען ש: "אוסטיאופתיה היא עבודה דרך הלב, הידיים והמצפון". אוסטיאופתיה, שיטה אשר נחשבה תחילה כתיאוריה פרה-רפואית אקזוטית, נחשבת כיום כענף של הרפואה הקונבנציונלית, כמו תרפיה, כירורגיה או גינקולוגיה.

מקצוע זה, החדש יחסית, נלמד במוסדות ללימודי רפואה מיוחדים. רופאים המתמחים בהתמחויות שונות רוכשים הסמכה של רופא אוסטיאופת לאחר שנות לימודים ארוכות ותרגול הרגישות בידיים, כזו שעולה בקנה אחד עם רגישותו הגבוהה של הציוד הרפואי החדיש ביותר. השם "אוסטיאופתיה" נגזר מהמילים הלטיניות: osteon - "מבנה" ו- pathos  -  תחושה, סבל. האוסטיאופתיה משתמשת בשיטות וטכניקות שונות לחלוטין מהטכניקות המקובלות בתרפיה מנואלית ורפלקסולוגיה.
 

הוכח כי בגוף האדם חלות תנודות קצביות במערכות השונות. הפרעות בקצב המדויק של התנודות בתוך המערכת המפרקית-עצמית, במנגנון השרירים והרצועות, במערכות הנוזלים (נוזל מוחי-שדרתי, דם, לימפה) וגם בתוך האיברים הפנימיים, גורמות לשינויים פתולוגיים רבים.
 

מומלץ לפנות למומחה אוסטיאופת העוסק בתחום הגינקולוגיה, במידה וקיימות הבעיות הבאות:
 

- חרדות, לחצים ופחדים הקשורים להיריון וללידה.
 

- סיבוכים בזמן ההיריון ולאחר הלידה.
 

- הפרעות בהתפתחות מינית והורמונלית.
 

- תסמונת קדם-וסתית פתולוגית.
 

- אי סדירות במחזור החודשי.
 

- כאבים חזקים בזמן המחזור.
 

- כאבים כרוניים ומחלות דלקתיות באזור אברי האגן.
 

- בעיות מסוימות של אי-פוריות.
 

- תופעות מדאיגות של מנופאוזה .

 

כמו כן, מומלץ לפנות לאוסטיאופת לצורך הכנת הגוף להיריון וללידה.
בקליניקה לאוסטיאופתיה ושיקום  KANPAL, שבראשה עומד האוסטיאופת המומחה ד"ר אלכסנדר קנציפולסקי, מקבלות הנשים הפונות בבקשת עזרה טיפול חדשני ואיכותי.

 

יש לציין שרופא אוסטיאופת איננו מהווה תחליף לרופא גניקולוג, אלא מציע טיפול נוסף ותומך. המאמצים המשותפים של שניהם מביאים לתוצאות מצוינות.

 

מאת: ד"ר אנה לוקשטיין

אשדוד (רח' הבנים 4 ק''1 "בית פנורמה", סיטי)

תל-אביב (שפרינצק 3 ק''2  חדר 260, בית רופאים)
ירושלים (כנפי נשרים 24 ק''3, גבעת שאול)

ים המלח (סולריום מרכזי עין בוקק קליניקה ,ים המלח)

077-7993800, 03-5331607; kanpal.mc@gmail.com

KANPAL