КЛИНИКА ОСТЕОПАТИИ И РЕАБИЛИТАЦИИ

ДОКТОРА АЛЕКСАНДРА КАНЦЕПОЛЬСКОГО

הרפיה בהישג יד

 

- "יש לי  הרגשה שהורידו ממני משא כבד. אני חשה קלות מדהימה, והתחושה היא שכל האיברים ומערכות הגוף פועלות אחרת. אני לא הולכת אלא כמעט "מתעופפת"!"

 

- "דוקטור, אינני מרגישה טוב! כל הבדיקות שעברתי מוכיחות שאני בריאה, ועכשיו מפנים אותי לפסיכיאטר..."

 

- "יום שלם אני כמעט ולא זז. אני יושב מול המחשב או נוסע ברכב... הגוף מציק לי. אפילו פעילות ספורטיבית ושחייה בבריכה כמעט ולא עוזרות. "

 

- "מאז ילדותי אני עוסק בספורט באופן רציני ותמיד הרגשתי מצוין, אך בזמן האחרון אני מרגיש שהגוף שלי נוקשה, ואינני מצליח להגיע לתוצאות משביעות רצון. מה ניתן לעשות?"

- לאחר תקופה בה סבלתי מדיכאון אני לא מסוגל להתאושש, למרות שמבחינה רגשית מצבי די טוב.  יחד עם זאת, אני סובל מנדודי שינה, חולשה, עצירות, ירידה בליבידו, ועל פני ניכרת עייפות.
 

עם תלונות כאלו ואחרות פונים אנשים למרפאתו של האוסטיאופת ד"ר אלכסנדר קנצפולסקי כמעט מידי יום.

 

- מהי הסיבה לתופעות אלה ומהו הדבר המשותף לכולן?

 

- במבט שטחי נראה שהסימפטומים הנ"ל אינם קשורים האחד לשני, אך למעשה דבר אחד משותף עומד בבסיסם והוא הסיבה להופעתם. בעקבות אבחון אוסטיאופתי התגלו אצל כל החולים הנ"ל הפרעות פאסציו-שריריות וקרניו-סקרליות (מהמילים הלטיניות CRANIOS- גולגולת ו SACRUM – העצה).

 

אחת משיטות הטיפול בפתולוגיות מעין אלו הוא שחרור פאסציאלי-שרירי המהווה הרפיה. פאסציה הינה רקמת חיבור והגנה שמהווה את הבסיס למסגרת הפנימית של הגוף. הפאסציות הן רקמות מעטפת המכסות על שרירים, רצועות, פרקים, איברים פנימיים, עצמות, מובילים במערכת הדם ועצבים. הן אף מתפרשות על פני חללים במוח וחוט השדרה. בנוסף, הפאסציות השונות מחוברות האחת לשנייה וכך יוצרות רצף אחיד בגוף.

 

הפאסציה כוללת סיבים גמישים בעלי יכולת התכווצות, וכמו כן היא בעלת פוטנציאל ביו-אלקטרי  ומסוגלת להימתח ולהתרפות. כתגובה לגירוי טראומתי חיצוני (מכה או פצע) או הפרעה בפעילות האיברים הפנימיים, נוצר בתוך הפאסציה אזור מתוח ומעוות המושך אחריו את הרקמות שנמצאות סביב, את האיברים הפנימיים, הפרקים וכלי הדם. כתוצאה מכך, האיברים המתוחים אינם מתפקדים בצורה נכונה, כלי הדם המכווצים אינם מספקים דם באופן סדיר ובשל כך נוצרת בצקת. הפרקים המתוחים וחוליות עמוד השדרה, משנים את מיקומם ונותרים במיקום הלא נכון. כך, עקב סיבה אחת לא משמעותית לכאורה מופיעה סדרת בעיות הגוררות אחריהן סיבוכים נוספים. במצב כזה, לא חשים הרעה באופן מיידי מכיוון שהגוף מנסה להתמודד עם הבעיה, אך במקרה של הצטננות קלה או מתח הבעיה צצה ועולה בכל כובד משקלה.

 

האוסטיאופתים הם בעלי ידע על המבנה האנטומי של הפאסציות ובנוסף ידיהם מורגלות ברגישות רבה. כאשר האוסטיאופת המנוסה מניח את ידו הוא מרגיש באיזה מקום קיים ריכוז מקסימלי של מתח. יד האוסטיאופת מייצרת ווקטור נוסף של מתח וכך מכריחה את הגוף לשנות את אופן ההתמודדות מסביל לפעיל. הגוף נדרש למצוא את הנקודה הבעייתית העיקרית ולהביא להרפייתה. במהלך פרוצדורה זו החולה חש תחילה הצטברות של מתח ולאחריה תחושת הרפייה נעימה. בצורה כזו מביא האוסטיאופת להרפייה של הדיאפרגמה, האיברים בחלל הבטן, עמוד השדרה, בית-החזה, העצה, החיבורים של עצמות הגולגולת וקרום המוח. הבצקת נעלמת, האיברים מתחילים לתפקד כראוי והפרקים חוזרים למיקומם התקין.
 
האוסטיאופת מבצע את הפרוצדורה ע"י טיפול הדרגתי באיזור הראש, הצוואר, ידיו ורגליו של החולה. השפעתו של טיפול כזה על מצב החולה גדלה פי כמה כאשר מספר אוסטיאופתים מבצעים אותה על גוף החולה בו-זמנית.

 

- מה מרגיש החולה בזמן הפרוצדורה הנ"ל ואחריה? עם שאלה זו פנינו לאחת מהמטופלות. תשובתה הייתה:
 

- הרגשתי שהורידו ממני משא כבד. הופיעה תחושה מדהימה של קלילות. הרגשתי שכל האיברים וכל מערכות הגוף החלו לפעול אחרת. אני לא הולכת אלא כמעט "מתעופפת"!

 

מאת: ילנה קושלבה

אשדוד (רח' הבנים 4 ק''1 "בית פנורמה", סיטי)

תל-אביב (שפרינצק 3 ק''2  חדר 260, בית רופאים)
ירושלים (כנפי נשרים 24 ק''3, גבעת שאול)

ים המלח (סולריום מרכזי עין בוקק קליניקה ,ים המלח)

077-7993800, 03-5331607; kanpal.mc@gmail.com

KANPAL